بیس باند

این روزها یکی از مشکلاتی که معمولا برای تلفن های همراه زیاد پیش می آید، خرابی بیس باند و یا مشکلاتی ناشی از آن است و به همین خاطر ما امروز می خواهیم برای شما، همه چیز را درباره بیس باند در موبایل های مختلف بازگو نماییم پس، با ما همراه باشید.

بیس باند چیست؟

در توضیحی ساده و روان درباره ی بیس باند باید بگوییم که این وسیله قطعه ای در تلفن های همراه هوشمند است که با پیچیدگی های کاملا منحصر به فردی، توانایی گوشی را در زمینه های ارتباطی با فرکانس ها بالاتر می برد. به هر حال هر عمل و عکس العملی در تلفن های همراه هوشمند دارای پیچیدگی هایی هستند که نیاز به قدرت بالایی در قسمت سی پی یو برای دریافت درخواست، پردازش آن ها، انتقالشان و مدیریت اطلاعات توسط اپراتورهای مختلف، دارد. حال برای این که تلفن های همراه بتوانند تا تمامی این کارها را در کنار هم انجام دهند، نیاز دارند تا از یک چیپ جداگانه به عنوان مودم که به آن بیس باند می گویند، استفاده نمایند. بیس باند هم در گوشی هایی با سیستم عامل اندروید و هم در گوشی های آی او اس وجود دارد اما نوع بیس باندهایی که در گوشی های ساخت شرکت اپل قرار گرفته است، کاملا با گوشی های اندرویدی متفاوت تر است.

در هر صورت، به طور کلی از مهم ترین وظایف بیس باند این است که کلیه توابع رادیویی موبایل از جمله؛ وصل شدن اینترنت گوشی به دیتا و آنتن دهی گوشی موبایل اشاره نماییم.

زمانی که بیس باند دچار مشکل می شود، معمولا اختلال خود را در غالب مشکل آنتن دهی و عدم دسترسی به شبکه های مخابراتی مختلف نشان می دهد.

آیفون ۷، رکوردار مشکل بیس باند گوشی!

یکی از شایع ترین مواردی که در زمینه خرابی و مشکلات گوشی های موبایل گزارش می شود، مشکل خرابی بیس باند آیفون ۷ است. کاربران زیادی هستند که از گوشی آیفون ۷ استفاده می کنند و با مشکل نو سرویس که یکی از شایع ترین مشکلات این گوشی تلفن همراه است، روبرو شده اند. این مشکل دقیقا به اختلال در base آیفون ۷ باز می گردد که اتفاقا این موضوع که گوشی های آیفون ۷ با پارت نامبرهای ۱۷۷۹، ۱۷۸۰ و ۱۶۶۰ دارای این مشکل هستند.

عیب یابی بیس باند آیفون 7 اپل

مشکل No Service یا خطای آنتن دهی یا شناسایی نشدن سیم کارت ممکن است در تمام مدلهای گوشی اپل مشاهده شود. اما اگر این ایراد در آیفون 7 یا 7 پلاس مشاهده شود، به احتمال زیاد نشان دهنده معیوب شدن آی سی بیس باند است. برای عیب یابی و تعمیر بیس باند آیفون 7 در این شرایط، باید گوشی را روشن و تست کنید.

اگر در نوار وضعیت یک علامت هشدار ظاهر می شود، یعنی مشکلات آنتن دهی ناشی از خرابی بیس باند است. در غیر این صورت احتمالا ایراد از جای دیگری است و نیاز به بررسی تخصصی تر گوشی apple می باشد. تکنسین های تعمیر موبایل نمایندگی اپل، با بررسی مادربرد هم می توانند متوجه شوند که ایراد از بیس باند است یا بخش های دیگر گوشی آسیب دیده اند.

خب حالا باید چیکارکنیم؟

خیلی از همکارن ما با نداشتن تخصص لازم در این زمینه ممکنه اسیب بیشتری به تلفن همراه شما بزنند ویا به شما بگویند که گوشی شما دیگر قابل استفاده نیست اما…..

تیم irepair اینجاست تا در کوتاه ترین ترین زمان ممکن این مشکل رو براتون حل کنه.

ثبت ديدگاه

+ 64 = 72